На сторінці наведено список МФО, які видають мікрокредити на картку в Україні. Для вашої зручності в описі вказані термін, сума, денна ставка та швидкість розгляду заявки. Для оформлення позики перейдіть по кнопці “Оформити заявку” та дотримуйтесь інструкцій на сайті мікрофінансової організації.
Мікрокредит на картку
На сучасному ринку українського кредитування рідко виникають проблеми з оформленням мікрокредиту на картку. Подібна послуга доступна практично для всіх громадян країни. Багато мікрофінансових організацій формують конкурентне середовище, в якому кредитори змушені робити все більш вигідні та доступні пропозиції діючим та потенційним клієнтам: надавати знижки, проводити акції.
Можливість оформити мікрокредит без відмови через інтернет не може не приваблювати. Це один із способів оперативно і без зволікань вирішити фінансову діру, що раптово виникла. Головне, правильно підібрати МФО, щоб отримати позику на справді вигідних умовах.
Зміст:
- Вибір кредитної організації
- Які вимоги до позичальників висуваються
- Параметри мікрокредиту
- Коли можуть відмовити
- Способи отримання грошей
- Непогашення позики та пролонгація
Вибір кредитної організації
До вибору кредитної компанії потрібно підходити з усією відповідальністю. У процесі пошуку організації-кредитора звертайте увагу на низку значимих факторів:
- Як довго компанія є на ринку. Практика показала, що чим більше МФО, чим довше воно спеціалізується на обслуговуванні користувачів, тим вище ймовірність отримання хорошої пропозиції або знижки на процентну ставку.
- Чи є у кредитора ліцензія, що дозволяє займатися діяльністю із видачі мікрокредитів. Перевірити це можна на офіційному сайті НБУ за номером ліцензії, вказаним самим кредитором. МФО без ліцензії найчастіше порушують законодавство: можуть включити до договору приховані комісії, змусити переплачувати зайві кошти.
- Запропоновані умови кредитування. Перевіряйте інформацію про строки та чинну процентну ставку. Очевидно, що позика під 1% набагато вигідніша, ніж під 2%. Але якщо ви є новачком, а в МФО є акція «0% на перший кредит», гріх не скористатися можливістю користуватися грошима безкоштовно.
- Функції пролонгації. Кредитор пропонує таку опцію. Ніхто не застрахований від ризику недоотримання коштів. Продовжити термін дії кредитного договору без ризику піти у прострочення зі штрафами – чудовий шанс зберегти репутацію відповідального позичальника.
- Графік роботи. Якщо компанія пропонує оформити мікрокредит цілодобово, то весь процес повністю автоматизований. Вашу анкету перевірятиме комп’ютерна програма, а рішення не залежить від людського фактора. Більше шансів на позитивну відповідь.
Слід врахувати перелік вимог до позичальників. Раптом ви за якимись параметрами не підійдете і даремно витратите час на заповнення анкети.
Які вимоги до позичальників висуваються
Досить часто в рекламі МФО можна почути простоту отримання позики за паспортом без застави через інтернет. Це створює помилкове переконання, що кредитна компанія взагалі не пред’являє до клієнтів будь-яких вимог. Однак ця впевненість далека від істини.
Вимоги у різних кредиторів можуть відрізнятися, але є такі, що повторюються від однієї організації до іншої:
- Громадянство. У вас на руках має бути український паспорт. Без нього ви не зможете навіть надіслати заявку на видачу позики, оскільки не заповните відповідні графи онлайн-анкети.
- ІПН. Наявність цього номера вимагають абсолютна більшість компаній-кредиторів, оскільки лише за ним можуть перевірити кредитну історію. Паспортні дані в цьому питанні менш інформативні, оскільки при зміні прізвища або втрати документа серія і номер змінюються, а ІПН залишається незмінним.
- Чинна картка українського банку. Зазвичай мікрокредити онлайн надаються за допомогою безготівкового переказу на картку клієнта. Користуватися сторонніми картками суворо заборонено.
- Вік. У нашій країні законодавство забороняє надавати кредитні кошти неповнолітнім. Обмеження кредиторів можуть бути й іншими. Наприклад, мінімальний вік позичальника – 21+, максимальний – 65 тощо.
- Стабільний прибуток. МФО не здійснює перевірку факту працевлаштування за трудовою книжкою або довідкою про доходи, однак у самій анкеті просить зазначати, де працює заявник, розмір заробітної плати або загального доходу на місяць. Компанії важливо переконатися, що користувач такий дохід має, чи зможе погасити позику.
- Відсутність невиплачених боргів (МФО чи банкам) у минулому. Особливо це стосується прострочення терміном від 1 місяця. Ви напевно чули, що деякі кредитори видають мікропозики навіть за наявності негативних позначок у КІ. Однак на практиці справа інакша. Справді, ряд організацій заплющують очі на зіпсований кредитний рейтинг, якщо людина в минулому допускала прострочення в кілька днів, але завжди їх закривала (за умови, що це відбувалося не з кожним кредитом). Якщо борги закриті не були, нову позику ніхто не видасть.
Ряд МФО також відмовляється співпрацювати з учасниками АТО та тими, хто перебуває на даний момент на терміновій або контрактній службі. Справа в тому, що в нашій країні закон забороняє нараховувати пеню та штрафи воїнам. МФО не дуже радіють факту, що людина може не закрити борг, а її навіть штрафувати за це не можна.
Законодавча база ринку онлайн-кредитів
Усі МФО працюють відповідно до ліцензії. Без цього документа діяльність кредитора на ринку заборонена. Відповідно до ліцензії організації дотримуються у питаннях видачі позик тих самих правил та вимог, що пред’являються до програм банківського споживчого кредитування.
Іншими словами, можна впевнено говорити, що отримати мікрокредит терміново у МФО безпечно – українські закони захистять вас у разі потреби.
Параметри мікрокредиту
Мікропозики – це кредити, які видаються на невелику суму та малий термін, якщо порівнювати з пропозиціями банків. Винятки – кредитні картки. Але картки зазвичай мають відновлювану кредитну лінію. Мікропозики – ні.
Більшість МФО клієнтам надають можливість оформлення договору кредитування на суму від 1-3 тис. гривень до 30 тисяч. Окремі компанії пропонують у борг до 100-150 тисяч, але терміни там інші.
Термін кредитування у середньостатистичній мікрофінансовій організації складає 1 місяць із можливістю продовження. Рідше – 2 тижні. Зустрічається варіант із договорами на 21 день. Але за великим рахунком, гроші можна взяти навіть на 2-3 дні. Просто при виплаті система перерахує вам відсотки, щоб ви повернули борг з урахуванням фактично нарахованих відсотків.
Розмір процентної ставки може змінюватись в межах 1-3% (іноді менше, іноді – більше, але в основному діапазон саме такий). Зверніть увагу, що 3% – це за один день користування коштами, а не річна ставка.
Коли можуть відмовити
Відсоток відмов у МФО суттєво нижчий, ніж у рядовому українському банку, однак він є. Відмовити у видачі позикових коштів можуть з низки причин:
- Ви просто не підходите під вимоги кредитора: за віком, адресою прописки або іншими параметрами. Компанії рідко пояснюють своє «ні». Однак прочитати вимоги до позичальників слід заздалегідь, щоб не гаяти час.
- Внесення у анкету неправдивих даних про себе. Зазвичай обдурити намагаються ті, хто не планує повертати кошти або розраховує на отримання максимальної суми позики за відсутності постійного доходу. Але анкети перевіряють досить продумані скорингові програми, проганяють їх існуючими базами даних. Обман швидко виявляється, і тоді на позитивну відповідь не слід розраховувати.
- Прострочення за чинними кредитами. Ще один камінь спотикання. Якщо в кредитній історії клієнта є записи про непогашені позики, мало хто з кредиторів піде на ризик та видасть нову.
- Наявність кількох діючих кредитів. Навіть якщо вони не прострочені, але створюють значне фінансове навантаження на клієнта.
Можуть відмовити у видачі інтернет-кредиту людині, яка має дуже маленький основний дохід. Компанія просто вважає, що людина не впорається із взятими на себе фінансовими зобов’язаннями. Також нерідко відмовляють через прописку на непідконтрольних територіях нашої країни.
Як нараховуються відсотки за кредитом
Такими розрахунками займаються самі МФО, надаючи користувачеві автоматичний кредитний калькулятор. Але можна прорахувати все самостійно. Наведемо приклад: ви берете на 21 день 7000 гривень під 1,7%.
За кожен день користування коштами компанія нараховує: 7000 х 1,7% = 119 гривень.
За 21 день загальна сума відсотків становитиме: 119 х 21 = 2499 гривень.
Сума для погашення за договором: 7000 + 2499 = 9499 грн.
Способи отримання грошей
Грошовий переказ коштів на картку будь-якого українського банку – основний спосіб передачі коштів позичальнику. Зверніть увагу, що до картки компанія-кредитор висуває свої вимоги:
- вона має належати безпосередньо тому, хто бере онлайн-кредит;
- термін дії картки повинен становити більше 1 місяця (якщо картка у вас давно і скоро потребуватиме заміни, краще поміняти її до подачі анкети).
Перевіряється інформація за допомогою процедури верифікації, яку потрібно пройти ще на етапі подання заявки. Вона не складна: передбачає вказівку у спеціальній формі номера, терміну дії та CVV-коду з подальшим підтвердженням через СМС чи онлайн-банкінг. Так кредитор заразом може переконатися, що кредитка не була вкрадена і перебуває у руках заявника.
Другий спосіб передачі коштів – готівкою в офісі кредитної організації. Ця опція доступна не у всіх МФО. Є свої обмеження: позику готівкою не можна отримати в режимі 24/7, оскільки вам доведеться відвідати офіс у робочий час та підписати договір кредитування.
Непогашення позики та пролонгація
У момент перерахування коштів МФО та покупець укладають договір публічної оферти. З його текстом можна ознайомитись на сайті організації-кредитора. Оферта має юридичну чинність. Це означає, що МФО має право адміністративному суді відстоювати свої інтереси у разі неповернення користувачем коштів. Але зазвичай проблем у результаті непогашеної позики більше, ніж просто суд:
- регулярні дзвінки представників МФО та колекторів, якщо борг було продано (зазвичай їх продають швидко – через 1-2 місяці з моменту прострочення);
- накладання виконавчого нотаріального напису, який дозволяє блокувати рахунки клієнта (всі картки) та списувати гроші як повернення заборгованості без суду;
- сповіщення близьких, родичів, друзів, знайомих, колег на роботі про ваші борги.
Остання дія не є законною. Проте запобігти самій ситуації поширення інформації про боржника дуже складно.
Мікрофінансові організації, як правило, надають опцію продовження кредитного договору. Функція пролонгації працює так:
- ви заходите в особистий кабінет і відкриваєте сторінку з чинною онлайн-позикою;
- вибираєте функцію “Пролонгація” або “Продовжити договір”;
- компанія показує розмір нарахованих на даний момент відсотків;
- ви оплачуєте тільки суму відсотків, що набігли;
- договір автоматично продовжується на обумовлений термін (це може бути 5, 15 і навіть 30 днів) на тих самих умовах.
Використання пролонгації дозволяє зберегти кредитний рейтинг та уникнути штрафів, однак пам’ятайте, що тіло кредиту в цьому випадку не зменшується. Краще постаратися закрити борг якнайшвидше, щоб уникнути значних переплат.