На сторінці наведено список МФО, які видають кредити без дзвінків на картку в Україні. Для вашої зручності в описі вказані термін, сума, денна ставка та швидкість розгляду заявки. Для оформлення позики перейдіть по кнопці “Оформити заявку” та дотримуйтесь інструкцій на сайті мікрофінансової організації.
Кредит без дзвінків
Сьогодні для отримання кредиту без дзвінків на картку не потрібно докладати великих зусиль. На українському ринку функціонує велика кількість мікрофінансових організацій, зацікавлених у взаємовигідній співпраці. Конкуренція зобов’язує їх постаратися зробити максимум для отримання коштів у борг простою та швидкою процедурою. Для оформлення кредиту середньому клієнту достатньо заповнити заявку на офіційному сайті, дочекатися рішення протягом 5-10 хвилин і перерахування коштів на банківську картку.
Кредит без дзвінків онлайн практично не відрізняється від банківських продуктів, що стали звичними. Людина укладає договір із кредитором на видачу певної суми грошей під узгоджений відсоток. Єдине, що сьогодні для цього не потрібно звертатися до відділення банку, приносити довідки та копії документів, що підтверджують доходи. Достатньо мати на руках паспорт та зайти на офіційний сайт МФО через інтернет.
Головне, при оформленні позики варто правильно вибрати мікрофінансову компанію.
Зміст:
- Основні фактори вибору кредитора
- Спектр вимог до позичальників
- Особливості мікропозик: суми, терміни, процентні ставки
- Ключові причини відмови у кредитуванні
- Варіанти отримання коштів
- Що буде, якщо не закрити онлайн-кредит
Основні фактори вибору кредитора
Є кілька пунктів, які необхідно перевірити, перш ніж заповнювати анкету та отримувати гроші:
- МФО мають право працювати на ринку лише за наявності відповідної ліцензії. Відповідальні компанії обов’язково вказують номер такого документа на головній сторінці сайту або розміщують його копію на окремій сторінці. За номером завжди можна перевірити, чи дійсна ліцензія чи ні (не була, наприклад, відкликана). Таку перевірку виконуйте на сайті Національного Банку України.
- Адекватний розмір процентної ставки. Кредитори намагаються себе не обмежувати, проте брати кредит без дзвінків за завищеною ставкою не варто. Середні показники в різних МФО становлять близько 2% на добу. Який сенс оформляти кредит під 3%?
- Вимоги організації. В однієї компанії їх багато, в іншій – мінімальні. Завдання клієнта – переконатися в тому, що він їм відповідає за віком, пропискою у певному регіоні, соціальним статусом та ін. Це варто зробити обов’язково, щоб не заповнювати заявки безрезультатно, не витрачати власний час.
Якщо ви шукаєте вигідну пропозицію, зверніть увагу на компанії, послугами яких не користувалися раніше. Багато МФО пропонують новачкам отримати першу позику під 0%. Це хороший спосіб скористатися кредитом безкоштовно.
Спектр вимог до позичальників
Не варто наївно вважати, що позика без дзвінків доступна кожному. У всіх МФО є свій відсоток відмов за заявками, оскільки кредитор завжди матиме вимоги до клієнтів. Звичайно, вони лояльніші, ніж банківські. Проте їм слід відповідати.
Кожен МФО має список вимог свій. Ми постаралися відібрати ті, які повторюються від кредитора до кредитора і досить поширені:
- Українське громадянство. Отримати кредит без дзвінків зможе лише власник внутрішнього українського паспорта у вигляді ID-картки чи книжки старого зразка.
- РНОКВП. Ще одна вимога, яка зустрічається у 95% компаній, незважаючи на той факт, що громадянин України може такого коду не мати. Від його отримання можна відмовитися на законних підставах (з релігійних переконань, наприклад). Але кредиторів це не хвилює, оскільки код – єдиний параметр, який не змінюється протягом життя людини. Якщо паспорт можна змінити, так само як змінити ім’я та прізвище, то новий код з іншим набором цифр ніхто не видасть. За кодом кредитуюча організація перевіряє історію клієнта у БКІ.
- Робота. Загалом при заповненні заявки копію трудової книжки додати не попросять. Проте в анкеті потрібно буде вказати, де та ким ви працюєте, а також розмір основного місячного доходу. Ми не можемо стверджувати, що МФО не видають позики безробітним. Деякі видають. Але більшості все ж таки важливо розуміти, з яких коштів людина планує погашати позику.
- Відсутність невиплачених позик. Вкрай критично мікрофінансові організації відносяться до заявників, у яких в історії траплялися тривалі прострочення або є позики, які не погашені зараз. Навіть якщо йдеться про отриману та не повернену на початку 2000-х років 1000 гривень.
- Повноліття. До досягнення людиною 18-річного віку вона не може виступати стороною кредитного договору. Вимоги до віку існують у всіх МФО. Деякі обмежують коло потенційних клієнтів тими, кому виповнилося 22 чи 25 років.
Специфіка регулювання ринку онлайн-кредитування
В останні роки в українському законодавстві з’явилося чимало нових законів та норм, що стосуються діяльності МФО та колекторів. Це зробило послугу ще безпечнішою для клієнтів. Загалом весь ринок мікрокредитів регулюється законом «Про споживче кредитування» — аналогічне для банків.
Якщо людина має претензії до якогось кредитора, вона має право звернутися до суду з адміністративним позовом або написати скаргу до НБУ. Отримувати мікропозики в Україні є досить безпечно.
Особливості мікропозик: суми, терміни, процентні ставки
Основний напрямок діяльності мікрофінансових організацій – невеликі короткострокові кредити. У таких компаніях можна оформити позику максимум на 1 місяць. Ряд МФО укладає з користувачами договір лише на 2 тижні або 21 день. Невелика кількість кредиторів співпрацюють з клієнтами протягом 1-2 років.
Назвати однозначні цифри, говорячи про суму інтернет-кредиту, досить складно. Доступний розмір позикових коштів може змінюватись. Це залежить від цілого ряду факторів:
- вперше людина звертається до конкретної компанії або вже отримувала тут кредити раніше;
- рівня основного та додаткового доходу, що прописується користувачем в анкеті;
- термін кредитування.
Мінімальна сума онлайн-позики може становити в середньому від 500 до 1000 грн. Максимальна – від 3000 гривень до 10-40 тисяч включно. Різні МФО роблять свої пропозиції, мають різні можливості кредитування, тому розбіг сум дуже великий.
Відсоткова ставка – ще один параметр, що має значення. Вище у статті ми говорили, що середньоринкова ставка на мікропозики становить 1,7-2% за 1 день користування грошима. При цьому можна знайти на ринку підприємства, які надають під 1% і такі, у яких ставка становить 3 – 3,5%.
Щоб оформити позику, потрібно зайти на офіційний сайт організації-кредитора та заполонити анкету. Якщо рішення виявиться позитивним, гроші прийдуть на вказану в анкеті банківську картку одразу після підтвердження згоди з договором оферти. Такий договір вважається укладеним із зарахування коштів у клієнтський рахунок.
Ключові причини відмови у кредитуванні
Незважаючи на мінімальні вимоги до клієнтів, відсутність перевірки документів та можливість отримати кредит без дзвінків родичам, на роботу, не всі отримують позитивну відповідь після заповнення заявки. Потенційному клієнту МФО можуть відмовити без пояснення причин такого рішення. Однак у більшості ситуацій відхилення заявки – це результат:
- скоєння грубих помилок у даних під час заповнення анкети на сайті (помилки у серії або номері паспорта, у цифрах РНОКПП, у даті народження, адресі проживання);
- недостовірна інформація;
- невідповідності клієнта вимогам організації;
- недостатність доходу;
- наявність кредитів у інших компаніях.
Перше, що варто пам’ятати користувачеві – ви не зможете обдурити МФО. Такі компанії користуються власними базами даних і можуть перевірити адресу прописки і місце проживання, факт працевлаштування, доходи та ін. У цьому немає потреби.
Окремі організації не співпрацюють із військовими. Подібне рішення обумовлено наявністю в країні закону, який забороняє нараховувати військовим, які побували або перебувають в АТО, штрафи у разі прострочення. Кредитори зараховують користувачів до групи високого ризику. Їм простіше відмовити, ніж намагатись повернути кошти.
Аналогічно практично неможливо оформити позику, якщо людина прописана на непідконтрольній Україні території Донецької або Луганської областей.
Як розрахувати відсотки за мікропозикою
Від розміру процентної ставки залежить, скільки в результаті доведеться заплатити за кредитним договором. Зазвичай кінцева сума вказується в особистому кабінеті при оформленні інтернет-позики, але можна все розрахувати самостійно.
Отже, уявіть, що ви оформляєте кредит на суму 6000 гривень. Процентна ставка по ньому – 1,5%, а термін кредитування – 18 днів.
За кожен день користування грошима людина має заплатити зверху: 6000 х 1,5% = 90 гривень.
Протягом 18 днів розмір відсотків збільшиться на: 90 х 18 = 1620 гривень.
Щоб закрити кредит через зазначений термін, потрібно виплатити 6000+1620=7620 грн.
Існує момент. Уявіть, що людині вдалося заробити гроші раніше, і вона готова повернути борг вже через 10 днів. Фактична переплата виявиться меншою і становитиме 90 х 10 = 900 грн. А загальна сума до повернення дорівнюватиме 6000 + 900 = 6900 грн.
Варіанти отримання коштів
Найдоступніший і найпростіший варіант отримання коштів за кредитом від мікрофінансової компанії – переказ на банківську картку. Необхідно виконати кілька умов:
- картка має бути оформлена в будь-якому українському банку, але тільки на ім’я позичальника (картка будь-якої третьої особи для цього не підійде);
- рахунок має бути дійсним на момент подання заявки (картка не може бути заблокована або втрачена);
- термін дії не повинен становити менше 1 місяця – краще 2+.
Не має значення, іменна у вас картка або моментальна (та, на фронтальній частині якої не прописані ваші ім’я та прізвище). Позичальника попросять пройти процедуру верифікації на сайті МФО. Це дозволить кредитору автоматично перевірити належність карткового рахунку.
Сам процес верифікації займає трохи більше хвилини. Під час процедури можуть списати незначну суму – близько 5 гривень. Відразу після завершення перевірки ці кошти буде повернено.
Є й другий спосіб отримання коштів – готівкою. Але його пропонують не всі мікрофінансові компанії, а ті, що мають наземні офіси обслуговування. Сам процес видачі мікрокредиту нічим не відрізняється. Тільки ви не зможете отримати кошти будь-якої миті, оскільки офіс має свій режим роботи. Договір між клієнтом та кредитором у цьому випадку буде підписаний у паперовому вигляді.
Для погашення інтернет-позики існує більше варіантів:
- Вам потрібно пройти в особистий кабінет на сайті, знайти свій кредит, вибрати функцію погасити і картку, з якою плануєте це зробити. Оплачувати кредит можна з рахунків третіх осіб – достатньо вписати потрібний номер картки, термін її дії та вказати CVV-код.
- Якщо брали позику готівкою, можна звернутися до офісу та розплатитися в касі.
- Здійснити оплату через термінал. Які термінали підійдуть для цього, читайте на сайті МФО.
- Здійснити оплату через онлайн-банкінг на номер розрахункового рахунку організації.
- Звернутися до каси банку та зробити платіж. Як реквізити використовувати ті, що зазначені у договорі.
Що буде, якщо не закрити онлайн-кредит
Іноді доводиться стикатися із помилками громадян, ніби гасити мікрокредит, оформлений через інтернет без паперового договору та особистого підпису, зовсім не обов’язково. Це пов’язано із поганим знанням чинного українського законодавства.
Справа в тому, що при укладанні договору з МФО людина погоджується на публічну оферту – особливий вид договору, який не передбачає підпису. Факт укладання такого договору підтверджується у момент перерахування коштів із рахунку кредитора на картку користувача. Він має юридичну чинність.
Якщо ви не повернете кредит, неприємностей буде багато:
- МФО має право звернутися з позовом про стягнення коштів із усіма штрафами до суду. Такі справи відносяться до категорії адміністративних та розглядаються на загальних підставах. В результаті виплатити гроші вас зобов’яжуть через суд (за допомогою списання до 20% від сум щомісячного доходу чи продажу власності).
- Кредитор може піти з договором нотаріуса. Той накладе за результатом прочитання договору виконавчий напис. Тоді банківські картки та рахунки клієнта автоматично блокуються, а всі наявні на них кошти списуються в рахунок заборгованості. Для цього навіть суд не потрібний.
- Не розповідатимемо про проблеми, які виникають під час продажу боргу колекторам. Але більшість МФО борги продають досить швидко – вже за 2-3 місяці прострочення.
- Сума самого кредиту внаслідок штрафів суттєво збільшиться.
- Інформація про невиплачену онлайн-позику потрапить до БКІ. Це унеможливить будь-які спроби отримати кредит у майбутньому.
Користуватися функцією продовження онлайн-кредиту набагато зручніше та безпечніше. Пролонгація позбавить вас всіх проблем, які ми описали вище. Щоб продовжити термін дії кредитного договору, клієнту достатньо сплатити суму відсотків, нарахованих за попередній період.