На сторінці наведено список МФО, які видають кредити 12 000 гривень. Для вашої зручності в описі вказані термін, сума, денна ставка та швидкість розгляду заявки. Для оформлення позики перейдіть по кнопці “Оформити заявку” та дотримуйтесь інструкцій на сайті мікрофінансової організації.
Кредит 12 000 гривень
Кредит 12 000 гривень на карту – одна з найбільш популярних мікропозик. Це не надто великі гроші, але іноді вони терміново потрібні для купівлі необхідної речі, оплати лікування або у разі форс-мажору. Експрес-кредит видається, зазвичай, терміном до 30 днів. Отримати його можна на картку за лічені хвилини, а повернути – у будь-який день (у межах встановленого терміну). Кредит онлайн – дуже зручний та доступний, проте дуже дорогий вид кредитування.
Зміст:
- Як вибрати надійну кредитну організацію
- Що потрібно від позичальника
- З яких причин можуть відхилити заявку
- Зарахування коштів – способи
- Чи можливо продовжити договір
Як вибрати надійну кредитну організацію
Коли вам терміново потрібні гроші, але сума надто незначна, щоб звертатися до банку, вирішити проблему можна у МФО. Спробувати щастя у мікрофінансовій організації варто й тому, хто має зіпсовану кредитну історію. Важливо вибрати надійного кредитора та продукт, який максимально відповідає вашим інтересам. Найчастіше люди, піддавшись на солодкі обіцянки недобросовісних рекламодавців, потрапляють у пастку. З метою безпеки слід ретельно вивчити ринок експрес-позик та підібрати для себе оптимальний варіант.
Насамперед треба переконатися, що конкретна МФО має ліцензію НБУ, фактичну адресу. Прочитайте відгуки клієнтів щодо якості послуг, які надає організація.
Що потрібно від позичальника
Більшість мікрофінансових організацій не перевіряють платоспроможність клієнтів, проте є кілька обов’язкових вимог. Приділіть їм пильну увагу перед поданням заявки. Якщо ви повною мірою відповідаєте цим умовам, вам не відмовлять.
Мінімальні вимоги для отримання експрес-кредиту на картку:
- громадянство України та паспорт;
- наявність мобільного телефону;
- вік від 18 до 70-75 років.
Незважаючи на те, що МФО зацікавлені у сумлінних, надійних клієнтах, вони не вимагають підтвердження доходів. Мікропозики доступні для всіх категорій населення: студентів, пенсіонерів, безробітних, домогосподарок. Проте мікрофінансова організація може запитати вас про розмір заробітку, а також попросити номери телефонів ваших родичів та знайомих.
Ще одна ключова умова – верифікація платіжних реквізитів. Співробітник компанії повинен переконатися, що вказана картка або рахунок дійсно належить вам. Ви повинні переказати невелику суму, яку вам негайно повернуть.
Правове регулювання ринку мікропозик
Діяльність МФО регулюється українським законодавством. Мікрофінансові компанії не мають права проводити більшість фінансових операцій, доступних банкам. Розмір статутного капіталу у них також значно менший, ніж у банків. Крім того, МФО працюють лише з гривнями.
Нацбанк контролює роботу мікрофінансових компаній і стежить, щоб дотримувалися чинних норм закону. Якщо позичальник вважає, що МФО допустило порушення його прав, він може звернутися до НБУ зі скаргою.
Розміри позики, процентні ставки та строки
Головна відмінність мікропозики від банківського кредиту – вища відсоткова ставка. МФО не вимагає від позичальників довідок про заробітну плату та бездоганну кредитну історію, тому ризикує набагато більше, ніж банк. Щоб компенсувати ризики, МФО беруть високий відсоток користування кредитом.
Якщо ви вирішили оформити мікропозику, врахуйте, що відсотки нараховуватимуться щодня, а не за місяць чи рік. У більшості випадків комісія становить 1%, але деякі МФО встановлюють нижчу відсоткову ставку. Щоб підрахувати, яку суму потрібно сплатити як проценти, скористайтесь онлайн-калькулятором (його можна знайти на сайті компанії).
Алгоритм підрахунку відсотків:
- помножте суму позики на щоденний відсоток – стільки ви заплатите за 1-й день користування кредитом;
- отримане число знову помножте на щоденну відсоткову ставку – стільки ви заплатите за 2-й день;
- так само розраховується заборгованість за всі дні, що залишилися.
Припустимо, ви берете кредит 12 000 гривень зі ставкою 1% терміном на 10 днів.
Підраховуємо суму заборгованості (без урахування копійок):
- 12 тис. х на 1% = 120 грн;
- 12 тис. 120 Х 1% = 121 грн;
- 12 тис. 241 Х 1% = 122 грн;
- 12 тис. 363 Х 1% = 123 грн;
- 12 тис. 486 Х 1% = 125 грн;
- 12 тис. 611 Х 1% = 126 грн;
- 12 тис. 737 Х 1% = 127 грн;
- 12 тис. 864 Х 1% = 128 грн;
- 12 тис. 990 Х 1% = 130 грн;
- 13 тис. 120 Х 1% = 131 грн.
Отже, через 10 днів позичальник заплатить близько 13251 грн, з яких 12000 – це основний борг, а 1251 грн – це відсотки.
За аналогічною схемою розраховується сума штрафу, який нараховують за прострочення кредиту. Коли ви повністю погасите кредит, не забудьте попросити в оператора МФО відповідну довідку. Чек про оплату або прибутково-касовий ордер слід зберегти.
З яких причин можуть відхилити заявку
Найчастіше претендентам відмовляють через зіпсовану кредитну історію або наявність незакритих кредитів. Інформацію про це можна знайти у бюро кредитних історій впродовж 10 років.
Інші приводи для відмови у позиці:
- недостовірна інформація, надана позичальником;
- вік молодший 18 або старше 70-75 років;
- відсутність реєстрації за місцем проживання;
- проблеми з банківською карткою чи рахунком.
Недобросовісних позичальників заносять до чорного списку, причому кілька мікрофінансових компаній часто мають загальний список.
Зарахування коштів – способи
Якщо ваша заявка схвалена, ви можете обрати спосіб отримання грошей. Їх можна отримати готівкою у касі організації. Але найчастіше робиться переказ коштів:
- на дебетову картку;
- на банківський рахунок.
Для проведення операції зарахування достатньо кількох хвилин.
Які санкції накладаються на несумлінних позичальників
МФО може подати позов до суду на злісного неплатника. Якщо буде винесено ухвалу про стягнення заборгованості до справи підключаються судові пристави. Вони можуть заарештувати банківські рахунки, описати особисте майно. Поки кредит повністю не погашено, людина не зможе виїхати за кордон.
Є й інший дуже неприємний момент – дзвінки та візити колекторів. Найчастіше колектори поводяться грубо, ображають боржника чи загрожують йому. Нині держава наклала суворі обмеження на дії колекторів. Вони не мають права:
- вступати в особистий контакт із боржником, якщо він на це не згоден;
- дзвонити неплатнику частіше 1 разу на добу та 8 разів на місяць;
- ображати чи озвучувати погрози.
Якщо ви вважаєте, що колектори або сам кредитор завдають вам моральної шкоди, негайно звертайтеся зі скаргою до правоохоронних органів.
Чи можливо продовжити договір
Багато хто вважає, що позика онлайн на картку – дуже зручний і вигідний продукт. Це справедливо, але лише у тому випадку, якщо експрес-кредит оформлений на невеликий термін. Чим швидше ви погасите заборгованість, тим менший ризик потрапити в так звану боргову яму.
Ніхто не застрахований від форс-мажорних ситуацій, за яких виплатити кредит своєчасно проблематично чи взагалі неможливо. Якщо ви потрапили у таку ситуацію, мікрофінансова компанія може запропонувати вам послугу пролонгації. Врахуйте, що ця послуга не безкоштовна. Доведеться заздалегідь внести певну суму, розмір якої розраховується так: процентна ставка множиться на число днів пролонгації. При цьому сума основного боргу не змінюється.
Продовжувати мікрокредит можна кілька разів, але не більше 1 року. Правда, ця послуга не поширюється на спеціальний кредит (позика до зарплати), він оформляється на строк до 15 днів, а сума не перевищує 10 тис. гривень.
Щоб позика 12 000 на карту була вам вигідна, не поспішайте оформлювати її в першій-ліпшій МФО. Ознайомтеся з різними пропозиціями, оцініть свої можливості – тоді ви ухвалите правильне рішення.